речник контакт

Велешанец исчезнал во надојдена вода во село Белештевица, при помош на екипа на ЕВН

Со трактор С.Д.(51 год) дошол да ја извлече заглавената екипа на ЕВН

Петар Печков

Четвртокот на пладне, во село Белештевица се случила несреќа, откако жител бил однесен од надојдената вода.  По лицето С.Н. се трага. МВР информираше за настанот во денешниот билтен.
 
На 6-ти август во 14.47 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Белештевица, велешко, на место викано „Лавчани“, при обид на С.Д.(51 год) од Велес, со трактор да извлече возило во кое се наоѓала екипа на ЕВН, која отстранувала претходно настанат дефект, од надојдена вода С.Д. и возилото на ЕВН биле однесени кон река Вардар- информираше МВР.

Во потрагата на исчезнатиот биле вклучени полиција  и пожарникари. Семејството ангажирало кајакари и нуркачи за да се пребара водотекот. Тие апелираат  лица кои се стручни да се вклучат и помогнат. 

фото википедија

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »