речник контакт

Велешани во финалето на Македонски Идол плус Потрага по ѕвезди

Дваја велешани Мики и Елена стигнаа до завршницата на шоута за идни поп ѕвезди, многу успех и да ги поддржиме со телефонско јавување

Петар Печков

 Елена Петрушева в недела ќе биде дел од 10-те финалисти на Потрага на ѕвезди која ја организира М2 продуикција. Преносот започнува во 20 часот на Сител ТВ.

Мики Секуловски пак во Македонскаиот Идол е дел од 12-те пеачи кои ќе настапат во финалето в понеделник. Ова шоу го организира А1 а преносот е од 20 часот.
 
Многу успех и добро пеење на Елена и Мики и исполнување на нивните соништа. И гласајте ако сакате да им помогнете.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »