речник контакт

Велешани на гости кај Богот Зевс

Македонското знаме развиорено на покривот на Грција. Како е освоен јужниот сосед? Фото репортажа

Петар Печков

Неколкумина велешани минатиот викенд се качија на кровот на Грција Митикас, највисокиот врв на планината Олимп висок 2918 метри.

Тука беа Марјан Малинов, Иле Николовски и Марио Брлев и нивниот буграски пријател. Неколку метри пониските врвови Сколио 2912 и Скала 2866 беа освоени и од Златко Здравковски и Пепи Анѓеловски.

На фотографиите и е едно ,,засилување,, кочанчанецот Тоше Атанасов. Честитки за храбрите велешани кои го развиорија македонското знаме на покривот од Грција.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »