речник контакт

Велешани рекордно, оставија смет по празничниот викенд

Бреговите не езеро Младост и реката Бабуна доказ колку велешни празнуваа. Толку и смет оставија.

Петар Печков

Понеделнички вработените од на РЕ Комунална хигиена при ЈКП Дервен  ја започна акција за чистење на брегот на езерото Младост по првомајските празници.

Акцијата ќе трае неколку дена, со оглед на тоа што годинава велешани оставија зад себе рекордно количество отпадоци, што може да се види и од приложените слики.

По завршувањето на чистењето на оваа локација, екипите на РЕ Комунална хигиена ќе продолжи со чистење на брегот на р. Бабуна, каде што излетниците исто така оставија купишта ѓубре.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »