речник контакт

Велешанка нападната на Мало мовче, одземен мобилен

Сторителот е во бегство, жената удрена во глава

Петар Печков

Понеделникот навечер,  на Мало Мовче е  нападната велешанка. Сторителот и одзел мобилен  и ја удрил во глава. СВР Велес со информaциja за нападот.

На ден 12.03.2018г. околу 18.00 ч. лицето В.П.(28)  движејќи се од „Мало Мовче“ кон ул.„П.Прличко“од зад грб  и пришло непознато машко лице на околу 30 годишна возраст и ја потегнало за ташната која ја држела во левата рака, но, не успеал да и ја одземе  и го одзел само мобилниот телефон од раката и со лактот од десната рака ја удрил по главата и избегал во правец кон Градскиот пазар - стои во писмената информација на СВР Велес

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »