речник контакт

Велешанка пуштала фалсификувани евра во Свети Николе

Платила сметка со 100 евра и добила кусур

Петар Печков

Велешанката Р.С. (31 год) е фатена н дело како пушта во оптек фалсификувани евра.  Таа на 28 мај  годинава во ресторан во Свети Николе, пуштила во оптек две фалсификувани банкноти  од 100 евра.

Едната ја разменила за 6100 денари, а со другата фалсификувана банкнота од 100 евра ја платила направената угостителска сметка за што добила кусур од 4000 денари.

За  Р.С. од Велес, НК КР Свети Николе поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „фалсификување пари“. 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »