речник контакт

Велешките моторџии „Низ Македонија“

По повод 8-ми септември, Денот на независноста двесетина велешки моторџии се приклучија на нивните колеги во обиколка на Македонија.

Петар Печков

По повод 8-ми септември, Денот на независноста двесетина велешки моторџии се приклучија на нивните колеги  во обиколка на Македонија. Тие три дена ќе возат околу Македонија при што ќе минат 1.200 км. Тргнувањето беше сабота наутро пред кафе-барот Ескејп, а се враќаат понеделник вечер, повторно на истото место. На оваа обиколка им се придружија и пријатели од Србија кои допатуваа специјално за оваа намена. Убаво дружење со убав повод.АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »