речник контакт

Велешките полицајци најдобри на Републичките спортски игри

Победија во одбојка и пикадо, трети во стрелаштво

Петар Печков

Викендов во Охрид се одржаа 12-те синдикални спортски игри на Министерството за внатрешни работи. Во игрите учествуваа екипи од 16 Совети на Македонскиот полициски синдикат при МВР, при што Советот на СВР Велес беше прогласен за севкупен победник  на турнирот, освојувајќи прво место во одбојка и пикадо, трето место во стрелаштво и четврто во атлетика.   Со тоа го освои преодниот пехар кој секоја година се доделува на најуспешната екипа на спортските игри.  

На синдикалните спортски игри присуствувал Претседателот на европскиот полициски синдикат, како и гости од Србија, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Кипар и Романија.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »