речник контакт

Велешките ракометар(к)и со поддршка за македонските репрезентативци

Членовите на РК Борец и Леов Бартек ја следеа средбата Македонија Србија со помош на општината

Петар Печков

46 ракометари од машкиот клуб  РК Борец и женската екипа на РК Леов Бартек во средата беа во белградска Арена каде ја бодреа маекдонската репрезентација. 

Тие присустуваа на овој меч, доадоа поддршка за репрезентативците. Оваа посета ја обезбеди локалната власт.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »