речник контакт

Велешките сообраќајци вчера воведуваа ред по улиците низ градот

Регистрирани 19 прекршоци, пет возила и еден возач исклучени од сообраќај

Петар Печков

Сообраќајната полиција при СВР Велес вчера, четврток имаше акција при што вршела засилени контроли на учесниците во сообраќајот.  

На подрачјето на град Велес констатирани се 19 прекршоци, издадени се 8 покани за наплата на глоба и 11 платни налози. 

Вкупно биле контролирани 62 возила, 14 возила се упатени на вонреден технички преглед, 5 возила се исклучени од сообраќај како и  еден возач, информираа од СВР Велес.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »