речник контакт

Велешки ракометари

Двајца велешки ракометари кариерата ја продолжија во соседна Грција.

Петар Печков

Двајца велешки ракометари кариерата ја продолжија во соседна Грција.

Голманот Виктор Гигов (25 год.) настапува за екипата на Калмарија од Солун, откако претходни пет години беше  во странство Исланд и Хрватска.

Левиот бек Игор Тодоровски (29 год.) пак потпиша за Ионикос од Атина. Тој претходни играше во Турција и Либан.

Други двајца велешки ракометари веќе играат за странски клубови Горјан Анастасовски во Франција а Влатко Темелков во Германија.

Токму за еден супер тим во македонската најквалитетна лига.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »