речник контакт

Верни на традицијата, бањање за 1-ви мај на Езеро

Три момчиња на 15 години запливаа во езерото овој понеделник

Петар Печков

Иако годинава временските услови,за  продолжениот празничен првомајски викенд, не беа поволни, врнежливо, тмурно, свежо,  сепак се случи прво мајското капење. 

На плажата кај Бродот ,,Панини,, тројца млади момчиња, на 15 години, деветто одделенци го сефтосаа  езерото.  Денес, понеделник, попладнево поволното време - сонцето, го искористија и запливаа.  

Додуша не е прво капење во езерото, бидејќи тројца млади велешани влегоа во него во јануари, но не можеа да пливаат, бидејќи беше замрзнато.  По ова  дилемата е каква сезона ќе имаме годинава на езеро Младост. 

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »