речник контакт

Вешта жена (2011) на Велес е

По 17-ти пат во Розе сала се доржа манифестацијта Вешта жена, каде пет натпреварувачки учествуваа во подготовка на главно јадење и торта

Петар Печков

Грозданка Новачева е Вешта жена на Велес за 2011 година, која прв пат учествуаше на оваа манифестација. Таа беше избрана во друштво со останати четири натпреварувачки на оваа  манифестација и таа ќе го претставува градот на републичкиот натпревар во Тетово, во месец мај.

Таа учествуваше со масата именувана На крилјата на љубовта, а тортата и главното јадење беа  Љубовен танц.

17 по ред вешта жена организатор беше Општинска организација на жени Велес со  манифестацијата Вешта жена Тетово,  а сите учеснички добија  бесплатно патување и викенд во Крф во Грција. Гостите ги забавуваше Гоце Арнаудов.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »