речник контакт

Внимавајте измамници!

Во два одвоени случаи велешката полиција откри измамници. Во едниот случај плаќал со лажни евра, во вториот ветувал работна виза.

Петар Печков

СВР Велес поднесе кривична пријава против С.З. (33) од с.Грушино-скопско за сторени по две кривични дела „измама“ и „фалсификување пари“.. Во с.Бањица-велешко, С.З. при купување на добиток од две лица, истите ги довел во заблуда плаќајќи им со 1.100 фалсификувани евра.

СВР Велес поднесе кривична пријава против О.М. (75) од с.Горно Оризари-велешко за сторено кривично дело „измама“.  Пријавениот лажно претставувајќи се под друго име го довел во заблуда Б.С. од Виница ветувајќи му дека за паричен надомест од 400 евра  ќе му обезбди работна виза за Австрија за него и уште три лица, но откако парите ги зел истото не го сторил

АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »