речник контакт

Внимавајте клупите се лакираат!!

Овие денови се работи во Младинскиот парк

Петар Печков

 ЈКП Дервен започна со пролетно уредување на  клупите од јавните површини. Убавото време оваа седмица беше искористено да се лакираат клупите за седење во Младинскиот парк. Во зависност од временските услови, ова активност ќе продолжи на останатите делови до градот, кај кејот на Вардар,  на улица Благој Ѓорев, во паркот кај Гимназија. Затоа акога седнувата проверете, дали клупата е тазе лакирана.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »