речник контакт

Вода се дели на 40 во сенка

Младите од Црвениот крст ја гасат жедта на велешани

Петар Печков

 Подмладокот на Општинската организација ан Црвениот крст од Велес, излезе на улица да им помогне на велешани и гостите  во градот, на овие високи температури.

Во центарот на градот, пред НА-МА, волонтерите  во претпладневните часови  делат вода  за пиење за сите минувачи. Оваа акција започна денес и ќе трае наредните  денови.

Тие ќе делат вода од 9 до 13 ч. секој работен ден.

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »