речник контакт

Воз или пајтон

Патничкиот воз до Кочани во понеделникот прегреал па доцнел цели шест часа

Петар Печков

 Патничкиот воз кон Кочани во понеделникот попладне во 16,30 часот  заглави на Велешко брдо, кај населба Дурутовец. Поради високите температури и жештините локомотивата не можела да го повлече возот па триесетината патници, тие што биле трпеливи,  во правец кон Штип и Кочани заминале по 350 минути задоцнување и дел од нив дома стигнале по полноќ. Оваа информација ја потврдија и од ЈП Македонски Железници.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »