речник контакт

Волци вегетаријанци во Велес

Синоќа гледав А1 телевизија. Имаше најава за утрешната утринска програма.

Аница Солева

Синоќа гледав А1 телевизија. Имаше најава за утрешната утринска програма. Замислете што кажаа! Волци вегетаријанци во Велес и покажаа лубеници. Можно ли е нашите волци да јадат лубеници? Дали мислеа на вистинските волци или на оние другите Волци? Не знам. Не можев да се освестам во 7 сабајле за да видам што е работава. Дали некој знае?

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »