речник контакт

Вооружен грабеж на Поштата кај Градски пазар

Сторителот кој бил маскиран е во бегство

Петар Печков

Денес на пладне, околу 13ч.  извршено е разбојништво над експозитурата на Пошта, близу Градскиот пазар, дознава ТрМр.

Според очевидци еден разбојник, маскиран со качулка, вооружен влегол во просторијата и  под закана по животот на вработените, со пиштол ги одзел парите и побегнал. 

Од СВР Велес го потврдија грабежот а повеќе детали најавија за утре.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »