речник контакт

Војската продава трева

Лицитацијата е закажана за в четврток

Петар Печков

Со  парче хартија  налепена на неколку јавни места во градот, војската  упатува јавен повик за продажба на трева. Без многу детали, пишува дека лицитацијата ќе се случи в четврток во 11 часот, во кругот на велешката касарна.

 Објавата, таква како што е напишана и излепена предизвика интерес кај велешани. Според формата.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »