речник контакт

Во дербито за врвот Мартолци подобар од Форца нова и остана лидер во ОФЛ

Во Трета лига југ, два порази и победа на велешките екипи, Бабуна стигна на 5-то место

Петар Печков

Велешките екипи во Третата лига југ во 12-тото коло  забележаа  два порази и една победа, екипата на Бабуна се искачи на 5-тата позиција, додека Илинден и превалец паѓаат на табелата.

Кадино – Превалец 2:0, Илинден – Големо Коњари 1:2,   Вардар  (Н) - Бабуна 1:2,  Бабуна  е 5-та со 19 бода, Илинден 10-ти  со 12 бода и Превалец 11-ти со 14 бода.

 Во Општинската фудбалска лига, во претпоследното 8-мо коло во дербито Мартолци ја совлада Форца Нова со 1:0, со што остана на врвот, дербито на дното Горски Бирлик нерешено, без победник.

Илинден –Богомила              6:0
Младост – Башкими              2:1
Горски – Бирлик                    3:3
Гемиџии – Интернационал  2:0
Мартолци – Форца Нова      1:0


Т  А  Б  Е  Л  А

  1. Мартолци                  8     6    1   1     26:10       19
  2.Младост                      8     5     3   0    14: 6        18   
  3. Гемиџии                     8     5    1   2     22:10       16 
  4. Форца Нова               8     4   1    3     13:13       13
  5. Башкими                    8    3   2     3      11: 9       11
  6. Интернационал         8    3   1     4      15: 14     10
  7 Богомила                     8    3   0     5      15:23        9
  8. Илинден БС                8    2   2     4      13 :15       8
  9. Горски                        8   1    2    5       13: 28       5
10. Бирлик                       8   1    1    6         7 :21        4
 
Идно последно есенско коло на 16 и 17 ноември

Форца Нова – Илинден
Бирлик – Гемиџии
Интеренационал – Мартолци
Башкими – Горски
Богомила – Младост

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »