речник контакт

Во кое друштво Борец ќе игра во Втората лига од есен

Меѓу 16-те екипите се Силекс, Победа, Тетекс...

Петар Печков

Во новата сезона второлигашкото друштво заедно со Борец  го сочинуваат: Силекс, Тетекс, Дрита, Скопје, Миравци, Врапчиште, Руфеја, Победа, Маџари, 11Октомври, Новаци, Kорзо, Локомотива, Тиверија и Зајас. Првенството би требало да започне во средината на август.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »