речник контакт

Во локалното,, речно,, дерби ФК Бабуна ја совлада ФК Тополка

Се одигра и претпоследното, 17 коло од Општинската фудбалска лига

Петар Печков

Во 20-тото коло на Третата фудбалска лига Центар, во локалното дерби ФК Бабуна како гостин во Превалец го совлада фенерџијата ФК Тополка со 2:4 (1:2). Со овие три бода мартолчани останаа на третото место со 33 бода, додека ФК Тополка е последна со 11 бода.  ФК Превалец дома со уверливи 7:0 (5:0) го совлада деветто пласираниот ФК Младост од прилепско Кривогаштани и остана втор со бод помалку од лидерот ФК Питу Гули.  Во следното, претпоследно коло, сите три екипи гостуваат. ФК Превалец  на седмо пласираниот ФК Горно Коњари кој има 24 бода, во истоименото прилепско село. ФК Бабуна гостува на шесто пласираниот ФК Росоман  кој има 24 бода. ФК Тополка му оди на ФК Марена во кавадаречка Марена, која е деветта со 23 бода. 

 Се одигра и претпоследното, 17 коло од Општинската фудбалска лига. 

ФК Горски - Форца нова        одложен

ФК Башкими - Младост   0:0

ФК Локомотива - ФК Интернационал  3:0 служб.

ФК Мартолци 07 - ФК Согле   3:3 

слободна беше екипата на ФК Илинден БС

                         Т   А   Б   Е   Л   А

1. Форца нова               14   11    1   2      31:11     34

2. Мартолци 07            15   10    2   3      50:23     32

3. Локомотива              15   7    3    5       31:31     24

4. Илинден БС              13   7    0    6      27:22      21

5. Башкими                   15   6    2    7      21:24     20

6. Младост                    15  5    3    7       16:33    18

7. Согле                          15  4    3    8       25:34    15

8. Горски                        13   4    2   7       19:24    14

9. Интернационал       14   3    0   12     30:47      9

                       последно 18 коло

ФК Согле - ФК Локомотива

ФК Интернационал - ФК Башкими

ФК Младост - ФК Горски

ФК Форца нова -ФК Илинден БС

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »