речник контакт

Во локалното дерби Превалец подобар од Борец

Уште едно ефикасно коло на Општинска фудбалска лига. В сабота на Градски, дерби Шкендија - Шкупи

Петар Печков

 Во 13-тото коло на Третата лига Југ, во локалното дербви, одиграно во Превалец домаќините  го победија Борец со 2:1, полувреме 1:0.   Освен што беше локално тоа беше и соседско дерби според пласманот на табелета, шесто и седмопласираната екипа. По оваа победа Превалец се искачи на 4-тото место со 20 бодови а Борец падна на 8-то  место. Во следното коло Борец дома игра со претпоследно пласираната екипа на  Младост од Удово  додека Превалец гостува на лидерот Варар во  Неготино.    

Доколку сакате да го погледате овој натпревар еве линк до двете полувремиња. 

https://www.youtube.com/watch?v=ThPMWWVIeo0

https://www.youtube.com/watch?v=o-Gear3M_zo

15 коло на ОФЛ

Младост- Мартолци             2:2

Гемиџии- Интернационал   4:2

Илинден БЦ -Горски            6:0

 Башкими - Мак. сонце         3:3

Тополка - Бирлик                  0:2

 слободни: Форца Нова и Бабуна

 

 

Т А Б Е Л А

  1. Бабуна                              12  12  0   0     58:16     36

  2. Гемиџии                            13  11  1   0     46:17     34

  3.Илинден БС                      13    7   1   4     33:20     22

  4.Тополка                             13    6   2   5     27:15     20 

  5. Македонско сонце           13    5  4   4      26:23     19

  6. Мартолци 07                    13    4   5  4      28:32     17

  7.Младост                            13    4   2  7     20:38      14

  8.Горски                               13    4   1  8     15:27      13

  9.Бирлик                              13    4  1   7      17:42     13

10.Форца нова                      12   3   1   8     16:24      10

 11. Интернационал             13   3  1   9       22:40      10

12.Башкими                          13   2  3   8       25:357      9

 

 следно 16 коло

 Бирлик - Башкими 

 Макед. Сонце - Младост

 Мартолци -Гемиџии

Интернационал - Илинден БС

Горски -Бабуна слободни: Форца нова и Тополка

 сабота од 14,30ч. Прва лига Градски Шкендија - Шкупи

 недела од 14.30ч. Градски Трета лига Југ Борец - Удово 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »