речник контакт

Во редици за бела техника, по намелени цени (фото)

Отворањето на нов специјализиран маркет ги привлече велешани

Петар Печков

Од денес, вторник започна да работи специјализиран маркет за бела техника. Неговото отворање со специјални ниски промотивни   цени, создаде гужви и редици пред влезната врата.

Точно во 9 часот се отворија вратите па потенцијалните купувачи навалија да дојдат до машини за перење од 7 илјади, фрижидери од 8 илјади, ЛЦД телевизори од  9 илјади денари.

Гужвата за други минувачи, предизвика внимание што се чека, што се отвора, така што пазарниот ден мина со повеќе посетители во маркетот отколку на пазар.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »