речник контакт

Време е за концерти, Северина, Горан Бреговиќ, Халид Бешлиќ, Жељко Јоксимовиќ

Кој се ќе пее на Пиво фест, кој на Струмица опен

Петар Печков

 Љубителите на добрата забава летово ќе имаат можност да видат големи ѕвезди од  Балканските простори. Дел од нив на Пиво фест во Прилеп други на Струмица опен. Списокот е долг и за сите вкусови и расположенија.

Во Прилеп  публиката ќе има можност да ги види:  Даниела, Халид Бешлиќ, Горан Бреговиќ, Владо Георгиев, Зафир Хаџиманов, Драган Мијалковски,  Маја Оџаклиевска. Неговото одржување е  од 18 до 21 јули.

На Струмица опен од 16-до 19 август ќе учествуваат Северина, Жељко Самарџиќ, Рибља Чорба, Суперхикс.

Меѓу овие два настани концерт ќе одржи Жељко Јоксимовиќ на 2-ри август во Дојран и на 3-ти во Охрид.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »