речник контакт

Втора лига, 10 август прво коло Борец – Зајас

Куп Борец- Дрита Боговиње во Велес 21 август

Петар Печков

Борец или некој за него, кој не се соопштува, ја плати котизацијата и Борец од новата сезона ќе игра во Втора лига.Беа извлечени и стартните бројки, па познат е распоредот на натпреварите.

Во првото коло  на 10 август во 18 часот Борец игра дома со екипата на Зајас од Зајас . Во второто коло гостува на Дрита во Боговиње за по неколку дена пак да се сретне со истата екипа, но во Купот. Извлечени се и паровите за Куп натпреварите. Борец имаше среќа и доби противник во екипата на Дрита од Боговиње. Средбата се игра на Градски во Велес на 21 август. 

Борец  на освојувачот на Купот Тетекс му гостува во 12 коло од Втората лгиа  во Тетово  на 2 ноември а веќе следното коло 13-то на 9-ти ноември во Велес гостува прилепска Победа.

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »