речник контакт

Втора победа за КМФ Велес во предквалификациите за Лигата на шампионите

Совладан првакот на Естонија Космос со 4:0

Петар Печков

Со трите гола на Дарко Ранготов ( 3,14,31 мин) и Глигоров во 34-та екипата на македонскиот футсал првак КМФ Велес стигна до втората победа во предквалифкациите за Лигата на шампионите.

Совладан е првакот на Естонија Космос со 4:0 (2:0). Натпреварот беше во рамките на второто коло а се играше во Скопје во салата Јане Сандански, бидејќи салата Гемиџии во Велес не ги исполнува условите на УЕФА.   

По второто коло КМФ Велес има две победи, исто колку и првакот на Малта, Валета со кого игра сабота вечер. Победникот од оваа средба ќе оди во следното коло, во квалификациите за Лигата на шампионите. 

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »