речник контакт

В понеделник концерт на класична музика

Сонатана вечер со Марјан Ивановски виолончело и Весна Ангелова пијано

Петар Печков

Понеделник навечер во Ликовниот салон во 19 часот ќе се одржи концерт  со Марјан Ивановски виолончело и Весна Ангелова пијано. Тие ќе изведат дела од Бетовен – Соната за виолончело и пијано оп.69 и од Шопен Соната за виолончело и пијано оп.65.

Влезот е бесплатен а организатор на вечерта е  Министерството за култура и Општина Велес. Ивановски е  професор  по виолончело и камерна музика во ДМУ од Тетово, додека Ангелова е професор по пијано во ДМБУЦ во Скопје.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »