речник контакт

Гемиџиите во Торонто го бодреа Перо Антиќ

Цоро за посетителите на ТРМР испрати фото галерија од натпреварот

Петар Печков

Перо Антиќ со неговиот тим Атланта Хоукс викендoт гостуваше во Торонто против екипатa на Репторс. Тоа беше убава можност Македонците од градот, вклучувајќи ги и велешаните да се соберат и му дадат  поддршка на Перо.

 Така и велешките навивачи  Гемиџиите   имаа свое претставување пред полната сала. Цоро освен што ги испрати  овие слики, ги поздрави сите велешани.

 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »