речник контакт

Гемиџии на врвот, Бабуна ги следи

Илинден 55 oд Башино село исклучен од лигата Во трета лига Југ, Превалец играше нерешено во Кавадарци а Борец загуби од последниот во Горно Коњари

Петар Печков

 Во седмото коло од Третата лига Југ, Преваалец се врати непоразен од Кавадарци, каде одигра нерешено со екипата на Тиквеш  2014 1:1. Борец 1919 пак загуби од последно пласираниот тим на Горно Коњари со високи 6:2. Домаќините ова им е рпва победа по седум кола. По ова Превалец е петти со 12 бодови и гол разлика 11:7, додека Борец 1919 е осми со 8 бодови и гол разлика 17:11.

Во следното осмо  коло и двете екипи играат во Велес. Борец 1919 со екипата на 11 Октомври од Прилеп, која е трета. Превалец пак е домаќин на  Зорбас Победа од Мрзенци, која е седма со 7 бодови. 

Одиграно е шестото коло од Општинската фудбалска лига. Таа од минатото петто коло брои 12 екипи, откако Илинден  55 од Башино село беше исклучен од натпреварувањето, по две неоправдано неодиграни натпревари. Сите нивни резултати се бришат. 

шесто коло:

 Македонско сонце - Бабуна 3:4

Бирлик - Илинден БС  4:3

Мартолци - Форца Нова 1:0

Тополка - Гемиџии 0:0

Башкими - Младост 1:2

слободни: Горски и Интернационал

 

Т А Б Е Л А  

1. Гемиџии                         6  5  1 0     28: 9   16

 2. Бабуна                            5  5 0 0     30:10   15

 3.Младост                          6 4  0  2      9: 5    12

 4.Илинден БС                  5  3  0  2    16: 9     9

 5. Македонско сонце       5  3  0  2    13: 11    9

 6.Мартолци 07                6  2  2 2     14:18    8

7. Тополка                          5  2  1  2     11: 5    7

 8.Башкими                       5  1  1  3     7: 12    4

 9. Интеренационал      5  1  0  4     11:12    3

10. Горски                         4   1  0 3     3:18    3

11.Бирлик                         5   1  0  4     4:23   3

12. Форца нова                4  0 0 4       2:11    0

 

следно седмо коло  

Гемиџии -Башкими  недела   Г. стадион 10 ч. 

Илинден БС - Тополка   недела Б. село 14.30 ч.

Бабуна - Брилкик              сабота Г. стадион  12 ч.

Форца Нова - Мак. сонце  недела помошно игралиште парк 12 ч.

Горска -Интернационал   недела Раштани   11ч. 

слободни: Младост и Мартолци 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »