речник контакт

Гемиџии ја поразија Бабуна во дербито

Прв пораз по 21 натпревар за лидерот. Ефикасно коло со 6 гола по натпревар.За празникот 24 мај, вонредно 25 коло

Петар Печков

Во 24-тото  коло,  екипата  на  Гемиџии и го  нанесе првиот пораз  од 3:2  на екипата на  Бабуна. Ова беше дерби  на двете најдобропласирани екипи, иако  Бабуна  поради  високата  предност, веќе е   првак  на Општинската фудбалска  лига.  Во ова коло беа постигнати 31  гол, или 6  по  натпревар.    

 

Гемиџии - Бабуна                        3:2

Младост - Форца Нова               1:6

Бирлик - Интернационал          4:2

Мак. сонце - Мартолци             2:0

Тополка - Горски                         9:2    

слободни: Башкими и Илинден БС

                               Т А Б Е Л А

 1. Бабуна                              21   20    0    1    101:20     60

 2. Гемиџии                          21   17    2    2     78:28      53

 3.Илинден БС                     20   14   2    4      60:26     44

 4.Форца нова                      20   11   1    8      54:35     34

 5.Тополка                             20    8   2   10      42:40    26 

 6. Македонско сонце        21    7   5     9      41:60    26

 7.Бирлик                              20    8    1   11     30:65     25

 8. Мартолци 07                   20    5   5    10     37:56     20

 9.Горски                                20    6   2   12      32:70    20

 10.Башкими                         20    4    4   12     38:55     16

11.Младост                           20    4    3   14     23:45    15

12. Интернационал             20   4    1    15     33:69    13

 

        идно коло 24 мај втрорник

Мартолци - Брилик                     Чашака  17ч.

Интернационал - Тополка          помошно Парк 13ч.

Горски -Башкими                      помошно Парк 15ч

Форца нова  - Гемиџии             помошно Парк 17ч

Бабуна - Илинден БС             Градски 17ч.           

слободни: Мак. сонце и Младост

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »