речник контакт

Герет Бејл го виде Скопје ама публиката не него ( фото)

Најскапиот играч на светот дојде на прошетка во Скопје, против Македонија го отседе натпреварот на клупа. Како светот го виде Бејл во Скопје

Петар Печков

Герте Бејл вреден 99 милиони евра 89 милиони фунти, играч на Реал од Мадрид репрезентативец на   Велс дојде во Македонија ама не заигра против неа на стадионот во Скопје. 

Разбирлив беше интерсот на светот за неговиот  дводневен престој во земјава. Низ повеќе фотографии како светските агенции го видоа Бејл на тренинг и прошетка по Скопје.  Патем Македонија го победи Велс  со 2:1.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »