речник контакт

Гигов подобар од Мисовски во турското дерби на колото

Гигов со неговите одбрани го донесе клубот до врвот на турскиот ракомет

Петар Печков

По пет одиграни кола екипата на Мерсин е втора на табелата со 4 победи и еден пораз.  Во неделата во Истанбул го одиграа дербиото на колото  со екипата на Анфане, каде брани  Петар Мисовски и победи Мересин со 32:28. 

Со 21 одбрана велешанецот  Виктор Гигов беше прогласен за играч на натпреварот а најефикасен на средбата бил поранешниот Вардаров ракометар Араповиќ со 12 постигнати гола.

Вториот велешанец во тимот на Мерсин Лазаревски постигна еден гол на оваа средба.  Прв на табелата по пет кола е екипата на Бешикташ а второто место го делат Мерсин и Бурса, додека четврт е Анфане.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »