речник контакт

Гимназијада- четири екипи, четири медалји

Успешен настап на велешките средношколци во Прилеп

Петар Печков

На годинашнава Гимназијада која се одржа во Прилеп, одлични резултати постигнаа велешките средношколци. Од четири екипи учеснички, кои го минаа филтертот на регионалните натпреварувања, сите освоија медалји.

Прво место и златна медалја за женската фудбалска екипа на Јовче Тесличков. Злато освоија и машките од Коле Неделковски во футсал. Сребрена медалја за гимназијалките од Кочо Рацин во одбојка. Во истиот спорт, машка конкуренција трето место за екипата на Гимназијата Кочо Рацин.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »