речник контакт

Глумела дека има рак за да земе пари

Бивша професорка од Масачусетс лажела дека има рак на стомакот за да земе 50230 долари од пријателите и фамилијата.

Аница Солева

Бивша професорка од Масачусетс лажела дека има рак на стомакот за да земе 50230 долари од пријателите и фамилијата. Heather Faria, (27), која до лани работела како професор во средно училиште во Масачусетс им рекла на своите пријатели, фамилија и колеги дека не може да си го дозволи третманот за рак и дека има пари само за храна. Таа била откриена во Институтот за рак, каде што наводно таа се лечела. Осудена е на 2 години затвор.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »