речник контакт

Годишен концерт на учениците од музичкото (фото)

Час и половина убава дружба со младите музичари

Петар Печков

Учениците од музичкото училиште ,,Стефан Гајдов,, го одржаа традиционалниот  новогодишен концерт, во салата Бали мугри.

Со настап на децата од сите одделенија од ова основно училиште, на различни инструменти, тие приредија убави мигови.

Исполнија дела од различни жанрови и автори за што добија аплаузи од полната сала. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »