речник контакт

Голем интерес, концертот на Дуке распродаден!

Влезниците продадени за четири часа!

Петар Печков

За само еден ден, среда попладне и четврток претпладне, за 4 часа се распрoдадоа билетите за концертот на Дуке Бојаџиев во Велес.

Тој е закажана за в петок во 20 часот во салата на новиот театар. Насловен е Сон, верба, љубов. 400-те среќници ќе можат да  слушнат комбинација на авторска, филмска музика (До Балчак, Сенки, Војната Заврши) и изворното македонско творештво, кои авторот ги соединува во една автентична целина со современ пристап, 

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »