речник контакт

Голманот Гигов замина во Турција

Тој следната полусезона ќе игра во прволигашот Мерсин. И Игнов замина во странство

Петар Печков

Велешанецот Виктор Гигов ја продолжува неговата кариера во странство. Тој потпиша за турски Мерсин, од истоимениот грд, кој е на 80 км од Адана, на југот од Турција. Во овој клуб настапуваат Лазар Савиќ и Сергеј Турченко. Претходно Гигов бранеше и во Исланд, Грција, Јужна Кореја.

Нова средина најде и пикерот Љупче Игнов кој потпиша двегодишен договор со Биа Маре од Романија.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »