речник контакт

Голманот Гигов се врати во Борец

Во пролетната полусезона Гигов ќе брани на голот до Борец, за да се избегне баражот за опстанок во лигата

Петар Печков

 Голманот Виктор Гигов пролетната полусезона ќе настапува за велешкиот супер лигаш Борец. Тој ја прифатил понудата од новото раководство на неговиот матичен клубот, да му помогне  во настојувањата да се избегне претпоследното место и баражот за разигрување во супер лигата.

Гигов имаше богата интернационална кариера, лани настапуваше во Јужна Кореја, откако претходно го бранеше голот на екипи од Исланд, Хрватска, Грција.

Претходно Борец се засили и со петмина други ракометари, со кои очекува дека ќе стигне до шестото место од табелата, сега е седми со една победа во есенската полусезона.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »