речник контакт

Гореше Вршник

Во петокот попладнето гореше ридот Вршник.

Петар Печков

Во петокот попладнето гореше ридот Вршник.

Пожарот е регистриран околу 18 часот, а пожарникарите го гаселе еден час од 18,15 до 19,15 часот. При тоа постоеше опасност да бидат зафатени куќите на крајот од градот, по што нивните сопственици први пристапиле кон гаснење.

Подоцна дошле и пожарникарите, па заеднички го локализирале пожарот, за кој се сомневаат дека е подметнат.

Од него зафатени се и изгорени 10 хектари трева и среќна околност е што дуваше северен ветер па не дозволи тој да се прошири и кон блиската борова шума и првите куќи на крајот од градот.

\"\"

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »