речник контакт

Градскиот пазар ќе работи сите три дена од првомајскиот продолжен викенд

Работно време е од 6 до 12ч

Петар Печков

ОД ЈКП Дервен информираа дека  сите три денови од продолжениот првомајски викенд, Градскиот пазар ќе биде отворен и ќе работи.

Работното време на 1-ви, 2-ри и 3-ти мај е од 6 до 12 часот.

При влегувањето во пазарот од ЈКП Дервен потсетуваат дека и натаму во сила се мерките пропишани до Владата, задолжително носење на заштитна маска и групирање не повеќе од две лица и држење на растојание.  

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »