речник контакт

Градски базен

Започна со работа Градскиот базен.

Петар Печков

Започна со работа Градскиот базен. Работното време е од 11 до 17.30 часот, а влезницата за сите возрасти е 40 ден. Навечер неколкуте шанка нудат можност за забава до 1 по полноќ. Претпладне тие што не знаат да пливаат има курс, се одржува од 9 до 11 часот, го држи проф. Петре Петрушевски а трае 10 работни дена. Наздравје долго топло велешко лето...

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »