речник контакт

Групата Ла Манш повторно заедно

Ла Манш повторно на сцената

Петар Печков

 
Велешката поп-рок група од почетокот на 90-тите на минатиот век,  Ла Манш, повторно ќе се собере за заеднички настап. Тие ќе имаат жива свирка в петок во 22 часот во дискотеката Пуебло (некогашен Џипун).

Со хитовите од нивните две аудио касети како и нумери од тоа време, Мишката, Борче, Влатко, Роберт, Боби, ќе ги забавуваат присутните гости.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »