речник контакт

Грција на коленици, Македонија победи

Историска победа на кошаркарите над јужниот сосед од 72:58

Петар Печков

Кошаркарите на Македонија ја совладаа Грција на Европското првенство со 72:58. Бо Мекејлеб постигна  27 поени, Перо Антиќ имаше 8 скока и 12 поени, Гечевски 11 поени,  но и сите останати имаа свој удел во оваа голема победа. Честитки за црвените, фала за големата радост што ни ја приредија.....

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »