речник контакт

Двајца велешки кајакари на ЕП во Виена

Спасиќ и Мирчевски се дел од репрезентацијата на Македонија

Петар Печков

На сениорското Европско   првенство во кајак на диви води- слалом,  кое од 29-ти мај до 1-ви јуни се одржува  во Виена  Австрија, боите на репрезентацијата на Македонија ќе ги бранат и двајца велешки кајакари.

Во К-1 ќе настапат Љубомир Спасиќ член на  ККК Гемиџии 903 и  Борче Мирчевски од ККК Бабуна. Тие заедно со Иван Делиев третиот член на  репрезентацијата ќе настапат и во 3хК-1.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »