речник контакт

Двајца сограѓани пронајдени починати дома

Починати биле Г.Т. (37 год) и Л.Љ. (60 год), причините за смртта ќе ги открие обдукцијата

Петар Печков

Во два одвоени случаи, на две локации, независно еден од друг,  пронајдени се починати двајца велешани, соопшти СВР Велес. Пронајдени биле два трупа – на 37-годишен маж и на 60-годишна жена во нивните станови. Врз телата немало траги на насилство.

Во неговиот дом  во Велес на 28 јануари  полицијата нашла труп на Г.Т.  37-годишен маж, на ул.  ,,Хаџи Косте,,. Смртта ја констатирал и лекар  на Итна медицинска помош од Велес. Увид на местото на настанот извршиле од СВР Велес и јавен обвинител.

Истиот ден  28 јануари, пак во 15.40 часот во СВР Велес било пријавено дека  60-годишната Л.Љ. од Велес била пронајдена почината во нејзиниот стан на улица „Алексо Демниевски“ во Велес. Смртта на починатата ја констатирал и лекар од Брза помош.

Увид на  двете места  извршила екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телата на починатите се предадени за обдукција. 

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »