речник контакт

Двете футсал екипи од Велес елиминирани од купот

Настапите на Велес и Гемиџии завршија во осмина финале

Петар Печков

 Двете  велешки  футсал екипи, кои настапија во Куп натпреварите, го завршија учеството уште во првото коло, во осминафинале.

Екипата на  прволигашот Велес е  поразена дома од Мал Ајакс од Штип со 9:7.. Иако гостите поведоа со 1:7, велешани стигнаа до израмнување 7:7 з а во последната минута примат два гола и загубат со 9:7.

Второлигашот Гемиџии пак е поразен во Куманово  од екипата на Биџо, кој е претпоследен на прволигашката табела, со 6:2.  Така двете екипи испаднаа уште во првото коло од купот во футсал. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »