речник контакт

Двојна мото трка, мото крос и ендуро за Голема Богородица

И со позајмени мотори Ванови возеа две трки

Петар Печков

На 28 август, Голем Богородица на патеката Забел, кај Старо Нагоричане, се возеше двојна мото трка,за мотокрос и ендуро за шампионатот на Македонија. Членовите на Мото клубот  Велес  Иванов и Ванови, имаа одлични резултати.

Таму се возеше првата трка од мото крос за шампионатот на Македонија,  каде второ место освои Драган Ванов (со позајмен мотор)  зад битолчанецот  Станковиќ, кој бил на најнов модел ,,хонда,,. Трето место во оваа конкуренција освои Јове Иванов, што за него е одличен резултат.  

На еднуро трката  Драган Ванов беше втор, Јова Иванов беше трет, додека Сашко Ванов во класата Е3 450 кубици беше четврти.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »