речник контакт

Дебакл за селекторот Нацев за сефте

Женската селекција на Македонија загуби од Русија со 8:0 во квалификациите за ЕП

Петар Печков

Висок пораз на репрезентацијата на Македонија во квалификациите за женското ЕП. Тие во Москва загубија од Русија со високи 8:0,полувреме 2:0. На тренерската клупа седеше велешанецот Тоше Нацев, зедно со Благоја Филиповски, кои пред неколку дена беа иемнвуани за в.д. селектори.

Во првите единаесет беше и велешанката Ангела Гиновска која беше заменета во 71-та минута. Македонија е последна во групата ,,А,, каде има шест селекции. Прва е Италија со 18 бода, пред Русија со 15,  Полска со 10, БиХ со 6, Грција со два и Македонија е последна со еден бод.

Вторник женската селекција на Македонија игра во Атина пртоив Грција, против кого го освивме единстениот бод во овие квалификации.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »